Do nového roku v novém kabátě

BV penguinMilí návštěvníci, možná jste si všimli, že web prochází rekonstrukcí. Vy, kteří to tu už znáte nějakou dobu, víte, že rekonstrukce jsou na ročním pořádku 🙂 Tato poslední (a pevně věřím, že tentokrát poslední na mnohem déle než na rok) s sebou přináší několik změn.

Nový design

Především jsem web oblékla do nového kabátu. Web běží na redakčním systému WordPress, který nabízí i méně technicky zdatným lidem (moi :)) vytvořit si a spravovat své vlastní webové stránky. WordPress na tomto webu používám již od začátku, ale s postupem času jsem se v něm naučila trochu lépe orientovat, což se doufám odráží v této poslední verzi. Šablona, kterou jsem tentokrát použila a upravila k obrazu svému, pochází od českého web designera Tomáše Tomana, TT Themes, bez jehož znalostí a ochoty bych se ještě dlouho po nocích „hrabala“ v kódu a z pocitu frustrace zabíjela své mozkové buňky požíváním nadměrného množství nějakého lahodného moku. Takže díky, Tomáši!

„Máte slovo“ místo fóra

Dále jsem se rozhodla odstranit fórum, ve kterém sice bylo pár desítek příspěvků, ale které se nikdy pořádně neujalo… A když bylo zrovna aktivní, tak administrativa spojená s jeho bezproblémovým chodem a údržbou, byla časově nad moje síly. Takže muselo pryč… Příspěvky, které fórum obsahovalo, postupně přesouvám do nově  vzniklé rubriky „Máte slovo“. Tento prostor je vytvořený pro vás, vaše dotazy, příspěvky, názory. Hlavní výhodou oproti zaniklému fóru je možnost přidávat komentáře bez nutnosti registrace a také rychlá orientace mezi jednotlivými tématy a příspěvky. Takže se nestyďte a kliďte tam hned teď něco napište 🙂

Žádost o pomoc od vás, milí čtenáři

Minulý měsíc jsem bohužel z důvodu technické závady (díky našemu superpomalému vesnickému internetu…) nadobro ztratila odkazy na většinu českých a slovenských škol a skupinek ve světě, které jsem měla nastřádané 🙁 Na facebooku mi někteří čtenáři napsali odkazy na jejich školy či skupinky a několik jich tedy už opět mám. Pokud také nějakou znáte, napište ji, prosím, do komentářů. Až jich budu mít víc pohromadě, budou dodány pod stránku „Školy, spolky, kluby“. Rovněž bych ráda něco přidala pod stránku „Pro děti“. Pokud máte nějaké nápady, co by se tam ještě mohlo hodit, budu ráda za vaše tipy. Díky předem.

Odborné články od předního světového odborníka na bilingvní výchovu

Minulý týden jsem kontaktovala pana Francois Grosjeana, jednoho z nejuznávanějších světových odborníků na téma bilingvní výchovy a autora celé řady knih na toto téma. V emailu jsem ho žádala o svolení k překladu některých z jeho článků týkajících se bilingvní výchovy a následné publikaci na tomto webu. K mé velké radosti mi ještě téhož dne přišla od pana Grosjeana velice pozitivní odpověď. V blízké budoucnosti se tedy můžete těšit na šest článků napsaných opravdovým odborníkem (jen musím najít čas na jejich překlad mezi ostatními, pracovními, překlady :)).

Feedback

Jakákoli zpětná vazba je vítána! Vždy si ráda vyslechnu vaše nápady, rady a názory na cokoli, co by tento web mohlo vylepšit a udělat jej vice užitečným a zajímavým pro ostatní. A pokud máte dokonce nutkání napsat článek o něčem, co souvisí s bilingvní výchovou, jděte do toho a já ho zde ráda zveřejním (za předpokladu, že projde cenzurou :)).Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *